strony www

Tanie strony internetowe na WordPressie

Stworzenie profesjonalnej strony internetowej wymaga odpowiednich umiejętności i sporego doświadczenia. Jeśli nie dysponujemy ani jednym, ani drugim, warto rozważyć postawienie strony na popularnych CMS’ach. Systemy zarządzania treścią takie jak WordPress czy Joomla umożliwiają tworzenie bardzo ładnych stron, które dodatkowo łatwo się pozycjonują. Jak zrobić swoją pierwszą stronę wykorzystując platformę WordPress? Czy tanie strony internetowe mogą być ładne i dobrze zoptymalizowane pod kątem SEO? Dowiedz się tego wszystkiego, czytając nasz dzisiejszy artykuł.

Tanie strony internetowe na WordPress – samodzielnie czy z agencją?

Biorąc pod uwagę banalną konfigurację samego WordPressa, w przypadku, gdy posiadamy podstawowe umiejętności, warto zdecydować się na samodzielne stworzenie swojej strony internetowej. Jeśli mocno się postaramy i wykorzystamy wyłącznie darmowe skórki i wtyczki, to będzie nas ona kosztowała tyle, co hosting i domena. Całość nie powinna więc wynieść więcej niż 100-200 zł za pierwszy rok działania takiej witryny.

Osoba nieznająca podstaw języka HTML może mieć pewne problemy z instalacją, ale będzie sobie w stanie z nimi poradzić, wykorzystując darmowe materiały na YouTube. Oczywiście w takiej sytuacji warto rozważyć zamówienie taniej strony internetowej opartej na Worpdressie w firmie zajmującej się tworzeniem takich witryn. Cena nie powinna być wygórowana, więc za całkiem niewielkie pieniądze otrzymamy gotową stronę, która będzie prosta w rozbudowie.

Czy strona internetowa na WordPress to dobre rozwiązanie?

Pomimo że rozwiązanie to jest całkowicie darmowe, to wiele dużych firm decyduje się na nie z kilku prostych powodów. Po pierwsze WordPress jest ciągle rozwijany, a nad procesem tym czuwa tysiące ochotników, którzy stale dodają nowe funkcjonalności i udoskonalają istniejące rozwiązanie. Bardzo ważną rzeczą jest możliwość dopasowania strony w WordPressie do własnych preferencji. W sieci znajdziemy tysiące darmowych i płatnych wtyczek oraz plików z grafiką, które mogą odmienić wygląd za pomocą kilku kliknięć myszki.

Tanie strony internetowe zbudowane na tej platformie bardzo dobrze się pozycjonują. WordPress jest naprawdę znakomicie zoptymalizowaną platformą pod kątem SEO, a skorzystanie z kilku darmowych rozwiązań pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty. Robiąc taką stronę, obniżamy późniejszy koszt działań marketingowych, co ma ogromne znaczenie, bo pozwala osiągnąć wymierne korzyści.

Czego potrzebujemy, by stworzyć własną stronę na WordPress?

Jeśli naszym celem jest niewielka strona internetowa, to potrzebować będziemy małego pakietu hostingu współdzielonego. Kupić go będzie można za 100-200 zł i zapewni prawidłowe funkcjonowanie strony przez cały rok. Później konieczne będzie jego odnowienie. Kolejna wymagana rzecz to domena. Również nie jest ona droga i jednorazowy zakup pozwoli nam korzystać z niej przez 12 miesięcy. Warto wiedzieć, że zakup domen tak naprawdę jest dzierżawą konkretnego adresu, a nie typowym zakupem danej domeny na własność. Pamiętajmy o tym, bo w razie nieprzedłużenia domeny, po roku możemy ją stracić, a proces odzyskania będzie niemal niemożliwy w momencie, gdy inna osoba ją zarejestruje.

Mając domenę i hosting, można przystąpić do wgrywania plików i uruchomienie konfiguratora. Najpierw powinniśmy jednak stworzyć bazę danych, z której będzie korzystał nasz WordPress. To właśnie tam zapisywane są wszelkie dane umieszczone na stornie. W kolejnym kroku instalujemy paczkę z templatką i możemy przystąpić do tworzenia stron, wpisów i kategorii. Proces jest bardzo prosty i poradzi sobie z nim nawet amator.

W Olsztynie też tworzą strony oparte o Worpdress

Tanie strony internetowe w Olsztynie tworzy kilka firm. Bez trudu przeprowadzone zostaną tu wszystkie prace potrzebne do prawidłowego działania takiej witryny. Niskie ceny i dobra jakość usług sprawiają, że warto skorzystać z ich usług i wybrać pakiet dopasowany do naszych preferencji.

Niezależnie od tego czy chcemy, by nasza storna wyposażona była w dedykowaną grafikę, czy bazowała na płatnych skórkach, to zlecając pracę firmom z Olsztyna, można uzyskać zamierzony efekt w bardzo niskiej cenie.

Stworzenie profesjonalnej strony internetowej wymaga odpowiednich umiejętności i sporego doświadczenia. Jeśli nie dysponujemy ani jednym, ani drugim, warto rozważyć postawienie strony na popularnych CMS’ach. Systemy zarządzania treścią takie jak WordPress czy Joomla umożliwiają tworzenie bardzo ładnych stron, które dodatkowo łatwo się pozycjonują. Jak zrobić swoją pierwszą stronę wykorzystując platformę WordPress? Czy tanie strony internetowe mogą…